Genel İngilizce

Haber Dili Eğitimi

Genel İngilizce’den farklı olarak, haberlerde kullanılan terimler nedeniyle haberin içeriğin ana dili İngilizce olmayan biri için anlaşılması zor olabilir.

Burada en temel nokta, haber terimlerini ve haber metninin hazırlanma mantığını öğrenmektir! 

İlk kural: “Haberlerde ve gazetelerde geçmiş zaman yerine geniş zaman kullanılır.”

Haber Dili Eğitimi sonrasında haber dilinde kullanılan kalıpları, terminolojiyi öğrenerek artık rahatlıkla İngilizce haberleri anlayabilecek ve üzerine konuşabilecek seviyeye gelirsiniz. 

Unutmayın, haber dili günlük İngilizce’den farklıdır. İletişim Fakültelerinde ‘Haber Dili’ tek başına ayrı bir ders olarak verilir.

Let’s Talk’ta alacağınız her derste uygulamalı olarak size stratejiler anlatılarak kulak aşinalığı sağlanacaktır. Böylelikle rahatlıkla İngilizce haberleri yerel kaynaklardan takip edebileceksiniz.

Let’s Talk’ta eğitiminize başladıktan sonra size ücretsiz seviye tespit ve ihtiyaç analizi yapılır.
Bu analiz sayesinde sizin eğitim hedeflerinizi ve konuşma seviyenizi belirlemiş oluyoruz. Nasıl bir eğitime ihtiyacınızın olduğu, hedefleriniz ve seviyeniz doğrultusunda Uzman Eğitim Koordinatörümüz tarafından en iyi şekilde belirlenecektir.

Bizler Let’s Talk olarak sabit materyal kullanmıyoruz. Tamamen sizin seviyenize uygun öğretmen ve program düzenlemesi yapıyoruz. Ki bunun sayesinde daha kısa sürede etkili bir şekilde eğitiminizi almış ve en öncelik ihtiyacınız olan sorununuzu kolayca çözmüş oluyoruz. 

Program Detayı
  • Let’s Talk'ta eğitim planlaması 3 aylık ve 6 aylık seçenekler olmakla birlikte 2 aşamadan oluşur.
  • Başlangıç seviyesinde olan öğrencilerimize 6 aylık program düzenleniyorken Orta seviyede olan öğrencilerimize genelde 3 aylık eğitim yeterli olmaktadır.
  • Eğitimler haftada 2 gün toplam 6 ders olarak yapılır, bir ders saati 40 dakikadır.
  • Sabah 08.00 ile akşam 22.00 arasında öğrencinin dilediği gün ve saatlerde ders saatleri planlanır.
  • Eğitimler ONLINE, Let’s Talk Merkez Ofis veya talep edilmesi durumunda öğrencinin kendi iş ortamına öğretmen yönlendirilmesi ile gerçekleştirilir. 
Haber Dili Eğitimi

ÜCRETSİZ Bire Bir Deneme Dersi İçin Hemen Randevu Alın

*Online Seviye Tespit Sınavını tamamlayan tüm öğrencilerimize ilk ders %20 indirimli!

www.letstalk.com.tr'de kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Çerez Bildirimi, Gizlilik Bildiriminin bir parçasıdır. Şirketimiz ve ziyaretçi bilgilerinin korunmasıyla ilgili daha detaylı bilgi için Gizlilik Politikası sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tamam