Blog

İngilizce Pratik Yapmanın 7 Eğlenceli Yolu

06 Oca 2021
İngilizce Pratik Yapmanın 7 Eğlenceli Yolu
Paylaş:

İngilizce öğrenme konusunda kişilerin ortak olarak söyledikleri yorum, söylenenleri anlıyorum ancak konuşamıyorum olmaktadır. Bu tıkanıklığın önüne geçmek, ancak bol bol pratik yapmakla mümkündür. Pratik yapmanın ise birçok eğlenceli yolu bulunmaktadır.


* Online Oyun Oynamak

 Günümüzde, erkekler kadınlardan daha iyi İngilizce konuşmayı başarmaktadırlar. Bundaki en büyük etken ise, erkeklerin İngilizce olan oyunlar ile uzun yıllar boyunca oynamalarıdır. Sanal oyunlara meraklı olan kadınlarda da, bu durum görülmektedir. Sanal İngilizce oyunları oynamak, kişilere İngilizce konuşmaları açısından aslında pratik yaptırmaktadır. Bu oyunlar ile oynayan kişiler, oyunun konusunu öğrenebilmek adına, öncelikle İngilizce olan sözlüklerden yararlanmaktadırlar.


* İngilizce Film ya da Dizi İzlemek

 Kişilere hem keyif veren hem de İngilizce öğrenmelerini sağlayan diğer bir yöntem de, İngilizce içerikli film veya dizi izlemek olmaktadır.


 *İngilizce Müzik Dinleme


 Kişiler hoşlarına giden bir müzik ritmi duyduklarında öncelikli olarak sözlerini merak etmektedirler. Evde temizlik yaparken, yolda giderken ya da banyoda, İngilizce içerikli olan parçaları dinleyen kişiler, İngilizce telaffuzlarını ve kelime dağarcıklarını geliştiren pratik ve eğlenceli bir yönteme kavuşmuş olacaklardır.


* İngilizce Okuma
 Kitap okuma alışkanlığına sahip olan kişiler için, en favori olan yöntemlerden birisi de İngilizce kitap okumaları olmaktadır. Yapılacak tek şey ise, kişinin kendi seviyesine uygun olan İngilizce bir kitabı alması ve okumaya başlamasıdır.


* İngilizce Bulmaca Çözmek
 Kişi, kelime tanımlarına daha çok yer veren bir İngilizce sözlük alarak, İngilizce olan bulmacaları çözmeye başladığında, hem zihinsel olarak rahatlamakta hem de İngilizce pratik yapmaktadır.


* İngilizce Bilen Yabancı Arkadaşlar Edinme
 İngilizce öğrenmenin en verimli yolu, o dili ana dili olarak konuşan insanlar ile iletişime geçmektir. Teknolojinin gelişmesi, insanların yabancı ülkelere gitmeden de İngilizce bilen kişiler ile görüşmesine, olanak sağlamaktadır. İngilizce forum ve chat sitelerine üye olunarak, İngilizce'yi bilen kişiler ile yazışma pratiği yapılıp, hatta online oyun arkadaşlığı bile kurulabilir.


* Yurt Dışı Tatili
İngilizce pratik yapmanın en faydalı yolu, bu dilin konuşulmakta olduğu ülkelerde zaman geçirmektir. Kişiler tatillerini İngilizce konuşulan ülkelerde yaparak, hem tatil yapmış hem İngilizce pratik yapmış olurlar.

ÜCRETSİZ Bire Bir Deneme Dersi İçin Hemen Randevu Alın

*Online Seviye Tespit Sınavını tamamlayan tüm öğrencilerimize ilk ders %20 indirimli!

www.letstalk.com.tr'de kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Çerez Bildirimi, Gizlilik Bildiriminin bir parçasıdır. Şirketimiz ve ziyaretçi bilgilerinin korunmasıyla ilgili daha detaylı bilgi için Gizlilik Politikası sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tamam